Ukryj spis treści

Zmiana nazw komponentów wirtualnych

Nazwy komponentów wirtualnych można zmieniać. Nazwa zawsze zawiera nazwę złożenia rodzica.

Format nazwy dla komponentów wirtualnych jest następujący:

[Nazwa_części^Nazwa_złożenia]

Przykłady:
  • [Część1^przenośnik]
  • [rura_górna^rama]

Nawiasy kwadratowe sygnalizują, że dany komponent jest komponentem wirtualnym.

Można zmieniać nazwę tylko pierwszego członu nazwy, Nazwa_części, a nie drugiego członu nazwy, Nazwa_złożenia, co zapewnia unikatowość nazwy komponentu wirtualnego. Podczas przenoszenia lub kopiowania wirtualnego komponentu do innego złożenia, drugi człon nazwy odzwierciedla nazwę tego złożenia.

Aby zmienić nazwę komponentu wirtualnego, należy:

  1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy komponent wirtualny w drzewie operacji FeatureManager i kliknąć Zmień nazwę części.
  2. Wpisać nową nazwę i nacisnąć Enter.

    Nastąpi zmiana nazwy komponentu wirtualnego.

    Załóżmy na przykład, że mamy złożenie o nazwie przenośnik, które zawiera komponent wirtualny o nazwie [Kopia sworznia 0,75x3,0^przenośnik. Jeżeli wpiszemy sworzeń_specjalny podczas zmiany nazwy komponentu, to nazwa zmieni się na [sworzeń_specjalny^przenośnik].Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Zmiana nazw komponentów wirtualnych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.