Ukryj spis treści

Zamrażanie operacji

Operacje można zamrażać w celu wyłączenia ich z przebudowy modelu.

Pasek zamrożenia kontroluje punkt, w którym przebudowywane jest drzewo operacji FeatureManager dla danej części. Operacje powyżej paska zamrażania są zamrożone – nie da się ich edytować i są wyłączone z przebudowy modelu.

Zamrożenie części modelu może być przydatne podczas pracy ze złożonymi modelami zawierającymi wiele operacji. Zamrażanie operacji:
  • Pozwala ograniczyć czas przebudowy
  • Zapobiega niezamierzonym zmianom w modelu
Funkcja Zamrażanie operacji pozwala uniknąć przebudowywania geometrii zamrożonych operacji. Jednak nadal może występować czasochłonna przebudowa spowodowana innymi procesami, które nie zostały objęte zamrożeniem operacji. Przykładowe czasochłonne operacje, które nie są objęte zamrożeniem operacji:
  • Aktualizacja wyglądu obrazu, zwłaszcza przy bardzo dużych wzorach
  • Aktualizacja złożonych wymiarów DimXpert oraz schematów tolerancji
  • Aktualizacja grafiki (dane mozaiki) w bardzo dużych, złożonych częściach

Pasek zamrożenia:
FRZ_freeze_bar_and_pointer.gif

Zamrożone operacje są oznaczone ikoną FM_freeze.gif i wyszarzonym tekstem.
Zamrażanie operacji nie jest obsługiwane przez części Toolbox.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Zamrażanie operacji
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.