Skrýt obsah

Přehled zaoblení

Zaoblení vytvoří na dílu kulatou vnitřní nebo vnější plochu. Můžete zaoblit všechny hrany plochy, vybrané soubory ploch, vybrané hrany nebo hrany ve smyčkách.

Typy zaoblení

Zaoblení s konstantní velikostí Zaoblení s různými poloměry Zaoblení s kulatými rohy
     
Zaoblení přechodů Zaoblení s proměnnou velikostí Zaoblení plochy
     
 
Úplné zaoblení Asymetrické zaoblení  

Doporučení pro zaoblení

Obecně je při vytváření zaoblení nejlepší dodržovat tato pravidla:
  • Přidávejte rozsáhlejší zaoblení dříve než ta menší: Sbíhá-li se několik zaoblení ve vrcholu, vytvořte nejprve rozsáhlejší zaoblení.
  • Úkosy přidávejte před zaobleními: Vytváříte-li lisovaný nebo umělohmotný díl s mnoha zaoblenými hranami a zkosenými povrchy, měli byste ve většině případů přidat prvky úkosu ještě před zaobleními.
  • Kosmetická zaoblení uložte jako poslední: Pokuste se přidávat kosmetická zaoblení, až bude většina další geometrie na místě. Přidáte-li je dříve, bude nové generování dílu trvat déle.
  • Rychlejšího generování dílu dosáhnete, použijete-li jednu operaci zaoblení, která bude zpracovávat několik hran vyžadujících zaoblení s konstantním poloměrem. Pokud ale změníte poloměr tohoto zaoblení, změní se všechna zaoblení, která byla vytvořena ve stejné operaci.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Přehled zaoblení
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.