Skrýt obsah

Deformace – povrchový tlak

Povrchovým tlakem deformace upraví povrchy cílových těl tak, že do nich přesune (zatlačí) povrchy těl pro obrábění. Můžete vybrat upravitelné a předem sestavené tělo pro obrábění, jako je mnohoúhelník či koule, nebo použít vlastní tělo pro obrábění.

Povrchy cílových těl zajistí přibližné povrchy těl pro obrábění a přitom zachovají jednoznačné mapování mezi všemi cílovými povrchy před deformací i po ní (počet ploch, hran a vrcholů v konečném cílovém těle zůstane nezměněn).

Video: Deformace povrchovým tlakem na přístrojové desce automobilu

V porovnání s bodovou deformací poskytuje deformace povrchovým tlakem účinnější ovládání tvaru deformace. Zároveň jde o předvídatelný způsob, jak vytvářet určité prvky na základě tvarů těl pro obrábění. K nastavení velikosti těla pro obrábění použijte popis osového kříže v grafické ploše. Těla pro obrábění lze umístit zadáním přesných souřadnic nebo s nimi můžete dynamicky pohybovat pomocí triády v grafické ploše.
triad_deform.gif
. Abyste definovali tvar deformace, kde se budou protínat cílová těla a těla pro obrábění, vyberete směr tlaku těla pro obrábění, cílová těla k deformaci, tělo či těla pro obrábění a hodnotu odchylky deformace (podobná zaoblení).

Deformaci povrchovým tlakem můžete používat k návrhu volně tvarovaných povrchů, forem, plastů, měkkých obalů, plechů a dalších aplikací, kde je vhodné začlenit vlastnosti těl pro obrábění do stávajících návrhů.
Abyste mohli provádět přesné změny modelů pomocí metody těla pro obrábění, viz nástroj Odsazení Tool_Indent_Features.gif, který vytváří přesná odsazení pomocí uživatelem zadané mezery a tloušťky.
dash_1.gif dash_3.gif
Povrchový tlak – tělo pro obrábění (zelené) a cíl deformace Výsledky povrchového tlaku


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Deformace – povrchový tlak
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.