Kopírování a vkládání z aplikace AutoCAD do systému SOLIDWORKS

Entity z DXF nebo DWG souborů aplikace AutoCAD můžete kopírovat a vkládat do dokumentů dílů, sestav a výkresů SOLIDWORKS.

V dokumentu výkresu SOLIDWORKS jsou vkládané čáry, oblouky, poznámky, popisy atd. připojeny buď k listu či pohledu výkresu podle toho, co je právě aktivní. Vložené prvky zdědí měřítko, seskupení, viditelnost a další vlastnosti listu nebo pohledu výkresu.

V souborech dílů nebo sestav SOLIDWORKS musíte vybrat rovnou plochu, na kterou vkládáte entity jako skicu.

Chcete-li kopírovat a vkládat prvky z aplikace AutoCAD do dokumentu výkresu SOLIDWORKS:

  1. V aplikaci AutoCAD otevřete soubor DXF nebo DWG. Tento příklad ukazuje soubor DWG. Vyberte entity uvnitř pole a klepněte na položky Upravit > Kopírovat.
  2. V aplikaci SOLIDWORKS otevřete dokument výkresu SOLIDWORKS, do něhož chcete tyto entity vložit. V grafické ploše klepněte na list, do něhož chcete entity vložit.
  3. Klepnutím na možnost Upravit > Vložit vložíte prvky do aktivního listu.
    Prvky souboru AutoCAD Prvky souboru AutoCAD vložené do dokumentu SOLIDWORKS